GAJDAW


MOJE KSIĄŻKI

Książka pt. Git. Recipes
Książka pt. Git. Rozproszony system kontroli wersji
Książka pt. PhpStorm Starter
Książka pt. Symfony w przykładach
Książka pt. GIMP. Praktyczne projekty. Wydanie II
Książka pt. PHP, MySQL i MVC. Tworzenie witryn WWW opartych na bazie danych
Książka pt. PHP. Praktyczne projekty

PROGRAMY

Webmastering

1. Kolekcja zdjęć RF na DVD

Sklep internetowy sklep.gajdaw.pl oferuje zbiory zdjęć royalty free na płytach DVD. Każda z kolekcji zawiera kilkaset fotografii podzielonych na kilkadziesiąt kategorii. Zawartość płyt DVD jest opracowana w postaci statycznych stron WWW, dzięki czemu do przeglądania i wybierania najciekawszych zdjęć wystarczy przeglądarka WWW. Identyczna galeria, w której zdjęcia są zabezpieczone znakami wodnymi, jest udostępniana potencjalnym klientom w internecie. Za przygotowanie zawartości płyt DVD oraz galerii internetowej odpowiadają skrypty PHP, które automatycznie skalują fotografie oraz nakładają znaki wodne.

2008-10-01

2. Wdrażanie programu partnerskiego wydawnictwa Helion.pl

Program partnerski wydawnictwa Helion umożliwia właścicielom witryn internetowych udział w sprzedaży książek. Po rejestracji w programie webmaster umieszcza na swojej stronie odnośniki, które skierowują potencjalnych nabywców do księgarni Helion.pl. Każda transakcja powoduje naliczenie prowizji dla właściciela serwisu, z którego nastąpiło wejście do księgarni. Artykuł opisuje w jaki sposób przygotować bazę danych z kompletem informacji o książkach Helionu.

2008-06-01

3. Webmastering w praktyce: noth.gajdaw.pl

Witryna NotH.gajdaw.pl stanowi wizytówkę programu NotH — bezpłatnego edytora plików HTML, XHTML i CSS. Na stronie znajdują się podstawowe informacje o programie, podręcznik, zestaw skrótów klawiszowych oraz pliki do pobrania. Całość jest wykonana w PHP przy użyciu szablonów Smarty oraz plików tekstowych.

2007-11-01

4. Webmastering w praktyce: xhtmlpp.gajdaw.pl

Witryna xhtmlpp.gajdaw.pl stanowi suplement do książki pt. „HTML, XHTML i CSS. Praktyczne projekty”. Wykonując witrynę wykorzystałem: PHP , Smarty , MySQL , phpMyAdmin , Propel , aplikację DBDesigner oraz edytor NotH . Przyjazne adresy URL wykonałem wykorzystując moduł mod_rewrite i pliki .htaccess . Wszystkie podstrony witryny pochodzą z bazy danych, zaś obrazy, style CSS i skrypty JavaScript są udostępniane jako statyczne pliki.

2007-10-01

5. Webmastering w praktyce: www.willaewa.pl

Witryna dostępna pod adresem http://www.willaewa.pl pełni rolę wizytówki pensjonatu o nazwie Willa Ewa , który znajduje się w miejscowości Lądek Zdrój. Artykuł opisuje szczegóły realizacji witryny.

2007-01-01


Reklama

Szkolenia z Zend Framework 2.0