GAJDAW


MOJE KSIĄŻKI

Książka pt. Git. Recipes
Książka pt. Git. Rozproszony system kontroli wersji
Książka pt. PhpStorm Starter
Książka pt. Symfony w przykładach
Książka pt. GIMP. Praktyczne projekty. Wydanie II
Książka pt. PHP, MySQL i MVC. Tworzenie witryn WWW opartych na bazie danych
Książka pt. PHP. Praktyczne projekty

PROGRAMY

Smarty

1. Surowe szablony PHP, czyli oddzielanie przetwarzania od prezentacji

Smarty — najpopularniejszy system szablonów dla języka PHP — wprowadza do kodu szereg swoich instrukcji, znaczników i funkcji. Przy odrobinie pomysłowości, znaczniki Smarty można wyeliminować. Otrzymamy w ten sposób skrypt, który stosuje technikę oddzielenia prezentacji od przetwarzania w oparciu o wbudowane możliwości języka PHP. Rozwiązanie takie nazywam surowymi szablonami PHP .

2007-07-01

2. Tworzenie aplikacji internetowych z wykorzystaniem szablonów (część 4)

System Smarty oferuje dość bogatą bibliotekę funkcji, które w połączeniu z modyfikatorami zmiennych umożliwiają tworzenie rozbudowanych serwisów. Artykuł omawia funkcje pakietu Smarty podając przykłady użycia części z nich.

2004-07-01

3. Tworzenie aplikacji internetowych z wykorzystaniem szablonów (część 3)

Zastosowanie w szablonie Smarty iteracji section daje możliwość przekazywania ze skryptu php do szablonu tablic. W ten sposób, unikniemy umieszczania w kodzie php pętli for drukującej znaczniki HTML. Do pełnej niezależności php i HTML potrzebna jest jeszcze w szablonie instrukcja warunkowa.

2004-06-01

4. Tworzenie aplikacji internetowych z wykorzystaniem szablonów (część 2)

Jednym z najpopularniejszych systemów szablonów jest Smarty . Jego autorami są panowie Monte Ohrt oraz Andrei Zmievski - czołowi programiści rozwijający język php. Smarty umożliwia między innymi wymianę zmiennych, iteracyjne przetwarzanie fragmentów szablonów oraz dowolnie głębokie zagnieżdżanie instrukcji sterujących w szablonie.

2004-05-01

5. Tworzenie aplikacji internetowych z wykorzystaniem szablonów (część 1)

Szablony, nazywane również wzorcami, weszły do kanonu technik stosowanych przez twórców aplikacji internetowych. Główną korzyścią wynikającą z użycia szablonów jest oddzielenie kodu aplikacji od szaty graficznej. Ułatwia to zarówno zarządzanie kilkuosobowymi projektami jak i przygotowywanie witryn WWW posiadających kilka różnych oblicz. W pierwszym artykule poświęconym szablonom przeanalizujemy mechanizm działania prostego systemu szablonów.

2004-04-01


Reklama

Szkolenia z Zend Framework 2.0