GAJDAW


MOJE KSIĄŻKI

Książka pt. Git. Recipes
Książka pt. Git. Rozproszony system kontroli wersji
Książka pt. PhpStorm Starter
Książka pt. Symfony w przykładach
Książka pt. GIMP. Praktyczne projekty. Wydanie II
Książka pt. PHP, MySQL i MVC. Tworzenie witryn WWW opartych na bazie danych
Książka pt. PHP. Praktyczne projekty

PROGRAMY

Nauczanie informatyki

1. Zero i jeden, czyli nauczanie reprezentacji danych

System binarny oraz reprezentacja danych są tematami często pojawiającymi się na wykładach prowadzonych w ramach kierunków informatycznych. Trudno wyobrazić sobie tok wykładów dotyczących projektowania układów cyfrowych, architektury komputerów czy języka assembler bez szczegółowego omówienia metod zapisu liczb stosowanych we współczesnych komputerach. Artykuł przedstawia oprogramowanie wykorzystywane przez autora do zajęć prowadzonych na pierwszych latach studiów.

2004-09-15

2. Symulacja układów cyfrowych programem MultimediaLogic

Program MultimediaLogic służy do symulacji działania układów cyfrowych. Możliwości programu oraz jego prosta obsługa w połączeniu z ceną (program jest bezpłatny) sprawiają, że jest on doskonałą pomocą dydaktyczną przy poznawaniu i projektowaniu układów cyfrowych.

2003-09-15

3. Jak działa komputer? Symulacja układów cyfrowych programem tkgate

Pewne zaganienia dotyczące budowy komputera pojawiają się w wielu podręcznikach do informatyki. Często uczniowie potrafią wymienić enigmatyczne pojęcia w rodzaju „jednostka centralna”, „urządzenia wejścia ? wyjścia”, „płyta główna”,„dysk twardy”, „procesor” czy „pamięć” jeszcze zanim nauczyciel przystąpi do omówienia tematu. Oczywiście na dogłębne omówienie architektury komputera w szkole nie ma czasu, chciałbym jednak Państwa zachęcić do nieco szerszego potraktowania tematu. Prezentowany program tkgate to symulator układów cyforwych, który może okazać się przydatny podczas zajęć omawiających budowę i działanie komputera.

2003-06-15

4. Zakładanie kont w systemie Linux

Zakładanie kont uczniowskich to obowiązek, którym zazwyczaj są obarczeni nauczyciele informatyki. Co roku należy założyć kilkadziesiąt kont wypełniając przy tym wiele formularzy elektronicznych i papierowych. Rozwiązanie opisane w artykule pozwala w znacznym stopniu zautomatyzować ten proces.

2003-05-01


Reklama

Szkolenia z Zend Framework 2.0