GAJDAW


MOJE KSIĄŻKI

Książka pt. Git. Recipes
Książka pt. Git. Rozproszony system kontroli wersji
Książka pt. PhpStorm Starter
Książka pt. Symfony w przykładach
Książka pt. GIMP. Praktyczne projekty. Wydanie II
Książka pt. PHP, MySQL i MVC. Tworzenie witryn WWW opartych na bazie danych
Książka pt. PHP. Praktyczne projekty

PROGRAMY

jQuery

1. Tooltip — podpowiedzi wyskakujące obok kursora myszki. Implementacja przy użyciu jQuery

Podpowiedzi wyskakujące obok wskaźnika myszki są określane terminami hint lub tooltip . Artykuł przedstawia metodę implementacji takich wyskakujących podpowiedzi przy użyciu jQuery. Treść podpowiedzi może być pobierana w tle przy użyciu Ajaksa.

2008-11-03

2. Prezentacja zdjęć na stronie WWW przy użyciu jQuery lightbox

Wtyczka lightbox biblioteki jQuery to bardzo modna ostatnio kontrolka służąca do umieszczania na stronie WWW galerii fotografii. Po kliknięciu miniaturki w bieżącym oknie przeglądarki pojawia się charakterystyczne okno z powiększonym obrazem. Okno to zawiera informacje o liczbie fotografii, przyciski przewijania oraz przycisk do zamykania.

2008-10-30

3. Słownik z autouzupełnianiem przy użyciu jQuery

Artykuł omawia słownik angielsko-angielski z autouzupełnianiem. Podane rozwiązanie wykorzystuje jQuery. Jeden z omówionych przykładów stosuje pliki tekstowe, a drugi — bazę danych.

2008-10-29

4. Ajax i ComboBox, czyli listy z podpowiedziami na stronie WWW realizowane w jQuery

Autouzupełnianie list rozwijanych, stosowane m.in. na witrynie Google Suggest , bardzo ułatwia wprowadzanie danych w formularzu. Jest to rozwiązanie pod wieloma względami wygodniejsze od tradycyjnych list rozwijanych w HTML (elementy select i option ). W artykule omówię wykonanie Ajaksowej kontrolki z autopodpowiadaniem przy użyciu jQuery . Co ciekawe, korzystając z jQuery wykonanie ComboBoxa wymaga napisania trzech linijek kodu.

2008-10-24


Reklama

Szkolenia z Zend Framework 2.0